Данас је у просторијама Службе за послове са странцима одржан састанак са делегацијом Министарства унутрашњих послова Србије у оквиру пројекта под називом „Инструмент за изградњу капацитета за реадмисију на Западном Балкану“ .
Начелник сектора за реадмисију, смјештај и прихват, Иво Рамљак упознао је госте из Србије о тренутној мигрантској ситуацији у Босни и Херцеговини. На састанку се разговарало о јачању сарадње и подршке између МУП-а Србије и Службе за послове са странцима у циљу да се што боље
Циљ Програма за изградњу капацитета за реадмисију Западног Балкана и Програма за изградњу капацитета интегрираног управљања границама Западног Балкана је јачање и подршка националним тијелима за управљање миграцијама на Западном Балкану како би се пружио учинковит одговор на изазове миграције који се темељи на правима , осигурати поступке повратка и поновног прихвата који су осјетљиви на заштиту, те ријешити и ублажити пријетње транснационалног криминала у контексту мјешовите миграције.


