Делегација Словачке, коју сачињавају др Амра Сарајлић и мр Јурај Клатик из канцеларије за миграције МУП-а Републике Словачке, затим др Златица Захарова и др Павол Копинец са Универзитета Коменскехо – Братислава, те др Петар Смерига са Универзитета Матеј Бела у Банској Бистрици посјетили су данас Службу за послове са странцима.
Замјеник директора Службе, господин Мирсад Бузар предводио је састанак на којем се разговарало о размјени искустава у управљању миграцијама, а сам циљ ове посјете је упознавање са радом и процедурама словачких власти у овој области и напорима који се улажу у свакодневном раду, представљање активности у раду Службе за послове са странцима те наставак сарадње, с обзиром на то да Служба већ има остварену сарадњу са Републиком Словачком.
Након састанка, организован је и обилазак Привременог прихватног центра Ушивак, гдје је делегацији представљен рад и активности овог кампа, а господин Бузар је госте упознао и са тренутном мигрантском ситуацијом у Босни и Херцеговини.
Размјена искустава у области миграција од обостраног је интереса Босне и Херцеговине и Словачке и неопходно је стално радити на унапређењу да би се што ефикасније одговорило на све изазове које носе миграције, закључак је данашњег састанка.

