Данас је започет дводневни тренинг у Сарајеву, а директор Службе за послове са странцима, Жарко Лакета пожелио је присутнима успјешну обуку и нагласио важност и одговорност према најрањивијим категоријама у односу на мјешовите миграције. Пружање помоћи малољетницима без пратње на терену препознато је као процес на којем је потребно континуирано радити и унапрјеђивати постојеће праксе.
Замјеник шефа мисије амбасаде Краљевине Норвешке у Босни и Херцеговини, Хaкон Кристенсен Мое и замјеница шефице мисије ИОМ-а, Бланч Пикарело такође су поздравили све присутне а обуку ће искористити да размијене своје знање и добре праксе у раду с малољетницима без пратње.
Циљ тренинга је ојачати сарадњу између Службе за послове са странцима, ИОМ мобилних тимова у БиХ, центара за социјални рад и осталих актера на терену усклађивањем приступа у пружању заштите и помоћи рањивим мигрантима и малољетницима без пратње.
Тренинг је дио пројекта „Подршка властима у управљању мјешовитим миграционим токовима на Западном Балкану“, који се реализује уз подршку Министарства вањских послова Норвешке. Циљ пројекта је осигурати подршку напорима Босне и Херцеговине да дјелотворно одговори на изгбјегличку и мигрантску ситуацију.


