Služba za poslove sa strancima
Служба за послове са странцима

Service for Foreigners’ Affairs

Званична посјета Службе за послове са странцима Црној Гори

У оквиру пројекта “Инструмент за изградњу капацитета за реадмисију на Западном Балкану” (WBCAP), директор Службе за послове са странцима Жарко Лакета са својим сарадницима заједно са званичницима Министарства безбједности Босне и Херцеговине и Граничне полиције Босне и Херцеговине данас је посјетио Црну Гору.
Циљ ове посјете је да службеници Босне и Херцеговине и Црне Горе разговарају о темама као што су:

  • Преглед сарадње у вези са реадмисијом унутар Западног Балкана и са земљама поријекла
  • Имплементација споразума о реадмисији
  • Размјена искустава у вези са сарадњом у области реадмисије са земљама поријекла
  • Улога Граничне полиције у поступцима реадмисије
  • Повратак држављана Босне и Херцеговине, сходно Споразуму о реадмисији, којима је неопходно обезбиједити адекватни медицински или други прихват/смјештај
  • Планирање будућих активности и могуће сарадње

Поред представника делегације Босне и Херцеговине, неки од чланова делегације Црне Горе који присуствују састанцима су г. Никола Терзић, директор Управе полиције Црне Горе и г. Милутин Васиљевић, шеф Граничне полиције Црне Горе.

Такође, делегација Босне и Херцеговине ће имати прилику да посјети прихватне центре у Црној Гори, Прихватни центар Божај и Прихватни центар Спуж.

Овим активностима ће се ојачати повјерење међу земљама корисницима Пројекта, а уједно ће се изградити одржив механизам реадмисије на Западном Балкану те ће се сузбити токови нерегуларних миграција.

Objavljeno: 09/10/2023

Podijeli

Printaj