Директор Службе за послове са странцима, Жарко Лакета данас је примио у наступну посјету Ричарда Голдшмита ( Richard Goldschmidt ), европског официра за везу за миграције ( ЕМЛО ), службено стационираним у канцеларији Делегације ЕУ у Београду.
У фокусу разговора директора Лакете и господина Голдшмита ( Goldschmidt ) било је провођење Споразума о реадмисији те процес враћања страних држављана у земљу поријекла. Директор Лакета, упознао је Делегацију ЕУ колико је страних држављана враћено из БиХ у земљу поријекла од почетка године до сада.
Такође, било је ријечи о тренутној мигрантској ситуацији у Босни и Херцеговини као и активностима које се спроводе у овом периоду из домена рада и надлежности Службе за послове са странцима у контексту управљања миграцијским токовима. Разговарано је и о илегалним миграцијама и кључним изазовима у овој области, осврнувши се на резултате које је Служба до сада постигла у супротстављању ирегуларним миграцијама.
Директор Лакета упознао је Делегацију ЕУ да је Служба за послове са странцима снажна и поуздана државна агенција, спремна да у сваком моменту преузме на себе одговорност из своје надлежности и ефикасно обави свој дио посла.
На крају састанка, директор Лакета нагласио је важност наставка подршке ЕУ Служби за послове са странцима изразивши очекивање да ће напредак БиХ на путу ка ЕУ бити додатно интензивиран у наредном периоду.


