У складу са важећим билатералним споразумима, Служба за послове са странцима дана 25. 4. 2024. године, успјешно је удаљила 15 лица која су незаконито боравила у Босни и Херцеговини, враћајући их у земље поријекла. Од тих 15 лица, два су присилно удаљена док је осталих 13 лица, враћено редовним поступком.
Поменута два лица, која су присилно враћена у земљу поријекла, претходно су била смјештена под надзор у Имиграциони Центар Службе за послове са странцима.
Процес присилног удаљавања реализован је комерцијалним летом са Међународног аеродрома у Сарајеву, уз пратњу службеника осигурања и пратње и адекватне безбједне мјере. Лица су предата надлежним органима земаља поријекла.
Служба за послове са странцима потврђује своју посвећеност јачању сарадње са земљама поријекла како би се ефикасније супроставили изазовима илегалних миграција.
Наша мисија је да осигурамо да се миграциони процеси одвијају у складу са законом, чиме се доприноси безбједности и правној стабилности у Босни и Херцеговини.

