Дана 13.07.2023. године, у јутарњим сатима Служба за послове са странцима извршила је поступак присилног удаљења два страна држављанина у њихову земљу поријекла која су незаконито боравила у Босни и Херцеговини а прије удаљења су била смјештана под надзор у Имиграциони центар Службе. Служба ће и у наредном периоду наставити спроводити присилна удаљења илегалних миграната из Босне и Херцеговине и давати пуни допринос сигурности БиХ.
